Физика на тагата

Издавач: ИЛИ-ИЛИ | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Физика на тЬгата | Бр. на страни: 331 | Димензии: 20х13 | Корица: мека

Една задолжителна книга за остатокот од нашиот живот...
Не велат ли за Габриел Гарсија Маркес дека со „Сто години самотија“ прв ја стави Латинска Америка на картата на светската литература? Исто како него, така и Господинов не само што завршува со реализмот, туку на дневен ред поставува и еден експериментално-игрив, апсурдно-остроумен, постмодернистичко-противречен, саморефлексивно-ироничен стил на раскажување. Со оваа книга Господинов се издигнува над низините на комерцијалноста и конвнционалноста на романот, спасувајќи се не само себеси, туку и литературата, а со неа и целиот свет.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 399 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Или-Или

Report an abuse for product Физика на тагата

Категорија:
ИСБН: 978-608-4770-16-9

1 оценка за Физика на тагата

  1. Rated 5 out of 5

    Menche Zdravkova (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in