Флерт, уцени и високи потпетици

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Флерт, уцени и високи потпетици | Бр. на страни: 358 | Димензии: 21 | Корица: тврда

Викторија е експерт за одење на интервјуа и рандевуа. Таа е малку несмасна, но крајно симпатична хероина која е во постојана потрага по совршената работа и совршениот маж. Еден ден, нејзиниот досаден живот добива сосема друга димензија, кога нејзините очи ќе налетаат на фотографии од навидум среќно заљубен пар. Дознавајќи го идентитетот на тајните љубовници, таа сфаќа дека во рацете има средство со кое може да си ја оствари својата цел. Излегува дека човекот од фотографиите кој држи туѓа вереница во прегратка е директор на маркетинг агенција, каде што таа не добива работа, иако е најквалификувана. Викторија одлучува за првпат во животот да покаже заби и му се заканува на младиот директор дека доколку не го добие тоа што праведно ѝ следува, ќе го разоткрие пред неговиот најдобар пријател и бизнис партнер. Немајќи друг избор, директорот на маркетинг агенцијата ѝ го нуди работното место и оттука почнува да се плете една богата таписерија од оригинални ликови и емоции што го држи читателот во рака од прва до последна страница. „Страница, две, три – ненаситно ги пиев редовите, не можејќи да поверувам каква оригиналност, каква приказна ми падна в раце“.

Цена: 350 ден

7 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Флерт, уцени и високи потпетици

Категорија:
ИСБН: 978-608-260-021-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Флерт, уцени и високи потпетици”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in