Форми во создавање

Издавач: ПНВ Публикации | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Форми во создавање | Бр. на страни: 62 | Димензии: 18 | Корица: /

Поетскиот првенец на Љубица Шопова, насловен „Форми во создавање”, преставува концептуално доследно осмислено, поетички зрело и мајсторски заокружено поетско остварување. Во секоја песна на Љубица Шопова се излегува од „зоната на конфорот” на готови и испробани поетски формули. Владимир Мартиновски

Цена: 190 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач ПНВ Публикации

Report an abuse for product Форми во создавање

Категорија:
ИСБН: 978-608-265-024-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Форми во создавање”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in