Фрида или за болката

Издавач: ИКОНА | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: Frida ili o boli | Бр. на страни: 180 | Димензии: / | Корица: мека

Фрида или за болката не е толку животопис на славната мексиканска сликарка Фрида Кало, колку што е интимен опис на болката, а во таа смисла и на животот како болка. Љубовта и болката се опсесивни теми за Славенка Дракулиќ, а во Фрида Кало пронашла хероина којашто ѝ овозможила да ги истражи најдлабоките и најосновни чувства кај човекот. Фрида, и покрај постојаната и неподнослива болка предизвикана од многубројните операции, живеела интензивно и исполнето. Нурнувајќи се во нејзиниот свет, со многу деликатност, Славенка Дракулиќ напиша фасцинантен роман во кој постојано се испреплетуваат јазикот на болката и јазикот на љубовта.

Цена: 399 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач ИКОНА

Report an abuse for product Фрида или за болката

Категорија:

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Фрида или за болката”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in