Фудбалска тактика

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Attacking soccer: a tactical analysis and defense | Бр. на страни: 112 | Димензии: 150х230 | Корица: /

Оваа книга дава детален приказ на термините, принципите и стратегиите на модерниот фудбал и на улогите на сите играчи во одбранбената и напаѓачката фаза. Во неговата дискусија за нападот, авторот се осврнува на улогата на играчот со топка и на повеќето негови опции, како и на играчите без топка и на нивните неопходни движења за поддршка. Во одбраната ја анализира улогата на играчот што го маркира играчот со топка, како и организацијата на одбранбените играчи што не ја маркираат

топката. Концептите на длабочина, продирање и сеопфатни движења во нападот, и на принудување, покривање и маркирање во одбраната се објаснети и јасно прикажани во вид на дијаграм. Оваа книга претставува корисен прирачник и за младите и за искусните тренери.

Цена: 590 ден

50 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Фудбалска тактика

Категорија:
ИСБН: 978-608-247-020-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Фудбалска тактика”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in