Funny Bunny

Автор: Ravensburger
Издавач: Ravensburger | Јазик: / | Година: 0
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 0 | Димензии: 0 | Корица: /

Funny Bunny е леснa и едноставнa за играње. Наменетa e за младата популација, која ќе ужива во возбудливите трки со зајачиња...

Зајачињата се натпреваруваат во тоа, кое прво ќе стигне на врвот од ридот, каде што се наоѓа големиот морков. Но патот е несигурен и можно е да се пропадне во некоја од дупките, кои ги има. Победник е играчот чие зајаче ќе успее прво да стигне до морковот.

Цена: 1290 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Гоблин

Report an abuse for product Funny Bunny

Категорија:
ИСБН: DI03

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Funny Bunny”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in