Фуражни култури, поинакви треви: Како да се одгледуваат, жнеат и употребуваат

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: Forage crops, other than grasses: How to cultivate, hervest and use them | Бр. на страни: 300 | Димензии: 125x205 | Корица: /

Оваа книга ја пишува авторот Томас Шоу (професор по предметот стопанисување со животни при Универзитетот од Минесота) со цел да излезе во пресрет на долгоочекуваната потреба за вакво нешто. Намерата е да се приспособи книгата на потребите на фармерите, сточарите и на студентите по агрономија. Авторот ги почитува многу сите нив и им го посветува ова издание. Дали ја постигнал целта и ги задоволил нивните потреби останува да проценат самите читатели.
Се разбира, оваа книга ја дава историјата во оваа област, какви биле почетоците и првите трудови што ја разработувале темата. Денес, имаме многу изданија, со многу помедерни методи и технологии, но, сепак, ова дело мора да се земе предвид за секој што сака вистински да
ì се посвети на темата.
За сите подетални информации во врска со содржината и со достапноста на книгата слободно пишувајте на
publishing@arslamina.com.

 

Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 990 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Фуражни култури, поинакви треви: Како да се одгледуваат, жнеат и употребуваат

Категорија:
ИСБН: 978-608-229-134-5

1 оценка за Фуражни култури, поинакви треви: Како да се одгледуваат, жнеат и употребуваат

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in