Галебот Џонатан Ливингстон

Original title: / | Num. of pages: 154 | Dimensions: 20 | Cover: мека

НОВО ИЗДАНИЕ ОД ПРОСЛАВЕНОТО ДЕЛО НА РИЧАРД БАХ ПРОШИРЕНО СО НОВ, ЧЕТВРТИ ДЕЛ

Ова е приказна за луѓето кои ги следат своите срца и создаваат сопствени правила... луѓето кои сакаат да направат нешто добро и за другите, не само за себе... луѓето кои знаат дека животот е многу повеќе од она што го гледаме: тие ќе го следат Џонатан, летајќи повисоко и побрзо отколку што сонувале.

Галебот Џонатан Ливингстон не е обична птица. Тој верува дека секој галеб има право да лета, да ја достигне крајната слобода на предизвикот и на откривањето, наоѓајќи најголема награда во подучувањето на младите галеби за радоста на летањето и за моќта на соништата.

Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating
(1 customer review)

Price: 199 ден

3 in stock

Compare
Sold By Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Галебот Џонатан Ливингстон

Categories: , , ,
SKU: 978-608-230-536-3

Издавачки центар ТРИ

1 review for Галебот Џонатан Ливингстон

  1. Rated 5 out of 5

    Слаѓан

    Odlicna prikazna, so silna poraka!

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in