ГАТАНКИ

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Гатанки погодувалки-пишувалки | Бр. на страни: 88 | Димензии: 17х24 | Корица: /

Оваа книга зафаќа еден сегмент што потекнува од нашиот фолклор – гатанките. Гатанките од секогаш биле одраз на народна мудрост, посебен јазик што го крие вистинското значење на предметите, појавите, поимите, за да го открие на интересен, шеговит начин. Преку сугестијата: одгатни – напиши – провери, преку книгата детето се вклучува во играта, која освен што дава знаење, истовремено отвора можност и за ликовно изразување на детето.

Цена: 160 ден

0 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product ГАТАНКИ

Категорија:
ИСБН: 978-60847-3760-5

Questions and Answers

You are not logged in