Ѓаволска наметка

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Ѓаволска наметка : историски трилер | Бр. на страни: 382 | Димензии: 20 | Корица: /

ЃАВОЛСКА НАМЕТКА е роман кој истражува нешто што не е ново во галаксијата на македонското творештво, но е сигурно еден од ретките кој на еден посебен уметничко-белетристички начин пристапува кон обработка на темите за определен историски период. Возбудлива сторија за страдањата на две различни ментални структури вткаени во немирниот простор на европските општествено-политички магнитуди на почетокот од дваесеттиот век, тивко гаснење на огнениот здив на Отоманската Империја и раѓање на нови вредности како најава за идните искушенија со кои ќе се соочи Стариот Континент.

Цена: 300 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Ѓаволска наметка

Категории: ,
ИСБН: 978-608-262-043-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Ѓаволска наметка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in