ГЕОМЕТРИСКИ ТЕЛА – налепници

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: ГЕОМЕТРИСКИ ТЕЛА - налепници | Бр. на страни: 24 | Димензии: 22х22 | Корица: /

Илустрирана сликовница со налепници за изучување на геометриските тела. Содржи додатоци од картон од кои децата можат да формираат различни геометриски тела и да добијат претстава за 3D изгледот на истите. Наменета за деца над 3 годишна возраст.

Цена: 220 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product ГЕОМЕТРИСКИ ТЕЛА – налепници

Категорија:
ИСБН: 978-608-4737-58-

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “ГЕОМЕТРИСКИ ТЕЛА – налепници”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in