Германско-Македонски и Македонско-Германски Речник

Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Речник германско-македонски македонско-германски | Бр. на страни: 784 | Димензии: 118/170 mm | Корица: тврда

Со повеќе од 100.000 зборови, изрази и фрази, кратка граматика на германскиот јазик и тематски табели овој речник е еднакво корисен и за учениците во основните и средните училишта и за студентите и за сите оние што сакаат да научат. Речникот ја опфаќа лексиката на современиот германски говорен и литературен јазик, како и одреден број зборови од разни научни области.

Цена: 580 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Германско-Македонски и Македонско-Германски Речник

Категорија:
ИСБН: 978-608-208-097-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Германско-Македонски и Македонско-Германски Речник”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in