Гец и Маер

Издавач: Блесок | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Gec i Majer | Бр. на страни: 114 | Димензии: 140x200 | Корица: /

Романот на Давид Албахари „Гец и Маер“ е потресно книжевно дело кое се занимава со страдањето на Евреите во логорот на Белградскиот саем за време на окупацијата во Втората светска војна. Албахари раскажува силна историска сага, не заборавајќи дека историјата не може да се раскаже без голем сомнеж...

Цена: 400 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Блесок

Report an abuse for product Гец и Маер

Категорија:
ИСБН: 978-9989-59-356-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Гец и Маер”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in