Гитанџали

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 120 | Димензии: 14x20 | Корица: мека

Длабоко доживеани и чувствителни, свежи и нови при секое читање. Како што ќе рече Јејтс во својот познат Предговор: „Доволно е да се прочита еден стих на Тагоре за да се заборават сите светски неволи“. Ненадминати медитативни бисери кои ги поврзуваат љубовта кон жената и кон природата, земната и небесната љубов. Многу повеќе од обични песни, тие се вистински оддишки на една напатена човечка душа која, во миговите на очај и разочараност од животот, се свртува кон духовното, кон Бога.

Цена: 200 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Гитанџали

Категорија:
ИСБН: 978-608-201-187-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Гитанџали”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in