Глад

Издавач: Антолог | Јазик: македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Een honger | Бр. на страни: 688 | Димензии: 13x20 | Корица: мека

Аурели Линдебом е шокирана кога сосема неочекувано е уапсен нејзиниот љубовник! Александар Лазло, светски познат филантроп што работи во организацијата „Помош за развој“, е обвинет за сексуален напад врз едно од своите посвоени деца од Етиопија. Дали Аурели навистина била со човек што, без нејзино знаење, имал педофилски тенденции? Десетина години подоцна, таа има ќерка и работи како ТВ-новинар. Во тој период Лазло како гром од ведро небо повторно стапува во контакт со неа, со предлог што ќе има далекосежни последици... Дали ќе се слушне приказната на Лазло? Приказна за борбата против грчовитиот молк за табуата, за доминантниот страв и став во холандското општество! Романот „Глад“ ја добива Наградата за литература на Европската Унија за 2017 година.

Цена: 600 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Глад

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-312-7

Questions and Answers

You are not logged in