Гласот

Автор: Малечка
Издавач: Дата Песнопој | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Гласот | Бр. на страни: 72 | Димензии: 21 | Корица: тврда

Гласот е синтеза од раскази и песни со различни тематика, многу емоционачни нишки. Секој расказ и песна се различна приказна со порака во себе, со многу нови неоткриени светови. Гласот е книга за сите сетила, возрасти, вкусови .
Рангирано 3.00 од 5 според 2 рејтинзите на корисниците
(2 оценки на корисници)

Цена: 150 ден

4 на залиха

Спореди

Report an abuse for product Гласот

Категорија:
ИСБН: 978-608-246-182-3

2 оценки за Гласот

  1. Rated 1 out of 5

    Марко

    Убава идеја, но стилот е под секое ниво. Речиси секоја втора реченица е лошо или нелогично срочена.

  2. Rated 5 out of 5

    Малечка

    Жал ми е Марко,што Вие не го разбирате мојот начин на пишување како автор. Тогаш како треба според Вас да биде логично срочена една реченица,ако сте толку експерт,појаснете ми со пример,да ве видам на дело. Во спротивно,ако не можете или сакате да разберете што се крие во празнината помеѓу зборови,тоа е Ваш проблем,не мој. Затоа,ве молам,во иднина,без негативни коментари за моите книги,кога не ја сфаќате суштината на самата книга преку моите дела,поздрав.

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *