Глушастичен шампионски ден

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Una stratopico giorno... da campione! | Бр. на страни: 93 | Димензии: 19 см | Корица: /

Џеронимо Стилтон живее во Глувчево, на Островот на Глувците, eден необичен остров во облик на парче сирење, сместен во Јужниот Стаорски Океан. Овде природата е заштитена, а глодачите живеат среќно. Во слободното време, Џеронимо собира стари корки пармезан од осумнаесеттиот век, но, најмногу од сè обожава да пишува книги во кои што ги раскажува неговите извонредни глувчешки авантури.

Драги пријатели глодари,
Овде во Глувчево, на островот на глувците, сите мои книги се најпродавани! Ама, како, зарем не ги знаете? Тие се приказни за смеење, понежни од моцарела, повкусни од гровиера, посласни од горгонзола…
Навистина важни приказни, верувајте му на зборот на Стилтон!

Глушастичен шампионски ден
Јас сум еден тип, всушност глушец, интелектуалец, но како и сите други глодари имам една голема страст: Фудбалот! Дури и јас сум навивач… но џентлменски навивач: за мене спортот е храброст, лојалност и пријателство!

Цена: 250 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Глушастичен шампионски ден

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-910-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Глушастичен шампионски ден”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in