Глушец во Африка

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Un Topo In Africa | Бр. на страни: 128 | Димензии: 19 | Корица: мека

Џеронимо Стилтон живее во Глувчево, на Островот на Глувците, еден необичен остров во облик на парче сирење, сместен во Јужниот Стаорски Океан. Овде природата е заштитена, а глодачите живеат среќно. Во слободното време, Џеронимо собира стари корки пармезан од осумнаесеттиот век, но, најмногу од сè, обожава да пишува книги во кои што ги раскажува неговите извонредни глувчешки авантури! Дипломирал на Глувчологија на глодарската книжевност и Компаративна археоглувчешка филозофија. Раководи со Глувчеви Вести, најпознатиот весник на Островот на Глувците. Има добиено многу признанија, меѓу кои и наградата Глувцингер за делото „Тајната на исчезнатото богатство“.

Цена: 250 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Глушец во Африка

Категории: ,
ИСБН: 978-608-262-135-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Глушец во Африка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in