Години на невиност

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: The age of innocence | Бр. на страни: 376 | Димензии: 20 | Корица: тврда

Добитник на Пулицерова награда, ова е книга за желбата и за предавството. „Години на невиност“ е роман кој раскажува една љубовна приказна која страда од конфликтот помеѓу вредностите и етиката во животот и општеството. Њуленд Арчер се подготвува да се ожени со убавата, но конвенционална Мери. Но, кога мистериозната контеса Оленска ќе се врати во Њујорк, Арчер ќе биде растргнат меѓу должноста и страста, и ќе се бори да донесе одлука која или ќе му го дефинира животот, или ќе му го уништи.

Цена: 400 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Години на невиност

Категорија:
ИСБН: 978-608-201-422-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Години на невиност”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in