Голем (Енциклопедиски) македонско-англиски речник

Издавач: Зозе Мургоски-Скопје | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: Голем (Енциклопедиски) македонско-англиски речник | Бр. на страни: 1482 | Димензии: 240х170 | Корица: тврда

Ново издание New Edition Со над 100 000 насловни зборови Енциклопедискиот македонско англиски речник за учениците и студентите претставува незаменливо помагало, а на преведувачите им овозможува да преведуваат текстови од различни области. * 300 000 преводни еквиваленти * 100.000 зборови, фрази и идиоми * 30 000 илустративни примери и колокации * зборови од правниот, политичкиот и образовниот систем, уметност, култура, митологија, религија, кулинарство * празници, обичаи, настани, поважни личности * репрезентативен избор на термини од науката и техниката, деловното работење, медицината, информатиката, зоологијата, биологијата, архитектурата, астрономијата, аеронаутиката, . . . * кратенки, актроними, топоними * граматички и контекстуални појаснувања * сите јазични стилови : формален, неформален, сленг, вулгарен, архаичен, . . . * нови зборови, значење и фразеолошки изрази влезени во јазиците во последните години.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(2 оценки на корисници)

Цена: 3000 ден

12 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Голем (Енциклопедиски) македонско-англиски речник

Категорија:
ИСБН: 978-9989-651-14-4

2 оценки за Голем (Енциклопедиски) македонско-англиски речник

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

  2. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in