Големата авантура на Пепик Стреа

Издавач: Бегемот | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Velké dobrodružství Pepíka Střechy | Бр. на страни: 216 | Димензии: 320x228 | Корица: мека

„Големата авантура на Пепик Стреа“ е имагинативен bildungsroman за срамежлив и интровертен обожавател на книги, кој балансира на границата на сонот и реалноста, лебдејќи навидум лесно помеѓу едното и другото. Стилот на пишување комбинира носталгични тонови што го поетизираат секојдневието на светот кога децата не го поминуваа времето на мобилните телефони, но доживеаја возбудливи авантури во правливите ќошиња на градовите и селата, со мистериозни мотиви. „Големата авантура на Пепик Стреа“ честопати ја опишуваат како најзначајно дело на Павел Чех и, навистина, му ја заработија речиси секоја важна награда во Чешка. Награди „Магнезија Литера“ во 2013 година и „Хавличков Брод“ за Најубава книга за деца, освоена една година порано.

Цена: 2000 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Бегемот

Report an abuse for product Големата авантура на Пепик Стреа

Категорија:
ИСБН: 978-608-4869-46-7

Questions and Answers

You are not logged in