Преглед на кошничка “Спирални реченици” e додадена во Вашата кошничката

Големата четворка

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 160 | Димензии: 125X200 | Корица: /

Терористичката група позната како „Големата четворка“, која ја сочинуваат Кинез, Французинка, Американец и Англичанец, заговара уривање на светскиот поредок и наметнување на нов режим на владеење во светот.Преку низа подмолни убиства со мистериозен отров, навидум неповрзани едно со друго, тие оперираат во сенка, притаени во подземна скривница во срцето на планината.Сепак, ништо не останува скриено од продорниот ум на „малиот човек“. Неколкуте случаи што ги решава Поаро со помош на својот пријател, капетанот Хејстингс, се тесно поврзани со активностите на „Големата четворка“. Низ нив повторно доаѓаат до израз неговиот исклучителен интелект и способноста за психолошко портретирање на криминалците...

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Големата четворка

Категорија:
ИСБН: 9786082011301

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Големата четворка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in