Големата прегратка

Издавач: ПНВ Публикации | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Големата прегратка | Бр. на страни: 64 | Димензии: 18 | Корица: /

В раце ја држиме дебитанската книга „Големата прегратка“ од Павлина Атанасова и веднаш да кажеме дека имаме книга песни со силни чувства и непосреден поетски израз што импонира. Возбудливо, страсно и вдахновено пеење за љубовта и други емоции кои се доживуваат како глас на секојдневното и пеејќи за стварноста се открива внатрешната драма на модерниот човек. Книгата претставува своевидна поетска хроника на растреперена поетска душа која се стреми да влезе во актуелните кругови на најновата македонска литература. Еве една минијатура што го потврдува нејзиниот прецизен поетски глас: ПЕСНАТА НА МОРЕТО на Глен Гулд За да ја чуеш песната на морето најди го звукот на реките понорници. - Славе Ѓорѓо Димоски

Цена: 190 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач ПНВ Публикации

Report an abuse for product Големата прегратка

Категорија:
ИСБН: 978-608-265-028-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Големата прегратка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in