Големата зоолошка градина на Кина

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 432 | Димензии: 20 | Корица: мека

Филмски трилер кој ќе ви даде можност повторно да сe чувствувате како дете кое е дел од една возбудлива авантура.
Тоа е тајна што кинеската влада ја чува четириесет години. Тие го докажале постоењето на змејови во чиешто откритие никој не можеше да верува дека е реално, но нивното научно откровение ќе го зачуди светот. Сега, Кинезите се подготвени да ги откријат своите зачудувачки наоди во рамките на најголемата зоолошка градина досега изградена.
Една мала група на ВИП новинари е доведена во зоолошката градина на Кина, за првпат да ги видат овие прекрасни суштества. Меѓу нив е и д-р Касандра Џејн Си-Џеј Камерон, писател од списанието Национална географија, којашто е и експерт за рептилите. Посетителите се уверени од нивните кинески домаќини дека змејовите се совршено безбедни и дека ништо не може да тргне наопаку.
Роман на еден од најпродаваните автори на Њујорк тајмс, Метју Рајли.

Цена: 450 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Големата зоолошка градина на Кина

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-905-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Големата зоолошка градина на Кина”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in