Големиот Гетсби / Френсис Скот Фицџералд

Издавач: Макавеј | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: The great Gatsby / F. Scott Fitzgerald | Бр. на страни: 187 | Димензии: А5, 21cm | Корица: мека

Големиот Гетсби е меѓу најславните романи за падот на „американскиот сон“ и моралната декаденција на монденското општество. Овој роман ја прикажува „добата на разочарувањето“, или според Фицџералд „ерата на џезот“.

Големиот Гетсби / Френсис Скот Фицџералд ; [превод од англиски јазик Катица Гароска-Ацевска ; корица Зоран М. Гулевски]

Цена: 441 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Макавеј

Report an abuse for product Големиот Гетсби / Френсис Скот Фицџералд

Категорија:
ИСБН: 978-608-205-381-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Големиот Гетсби / Френсис Скот Фицџералд”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in