Големото Л

Издавач: Нампрес | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: Големото Л | Бр. на страни: 191 | Димензии: 132х195 | Корица: мека

„Не е лесно да си позната личност во малата државичка на Балканот. Во неа всушност ништо не е лесно, но Сара Левски има срце и храброст тоа да го каже искрено и како што е. Таа е девојка која цврсто гази на земјата и знае што сака во животот. Големите работи ги доживува подеднакво битно како и малите. Нејзиниот талент не секогаш е тој кој ја има донесено на насловните страници. Животот ѝ е доволно комплициран и пред средбата кај „Големото Л“. Таа се води со лајт-мотивот дека, што и да се случи во животот, следува ново поглавје кое ќе започне со голема почетна буква…“

Цена: 300 ден 150 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Нампрес

Report an abuse for product Големото Л

Категорија:
ИСБН: 978-9989-682-80-3

Questions and Answers

You are not logged in