Голманката и морето

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Keeperen og havet | Бр. на страни: 192 | Димензии: 14,5x20,5 | Корица: мека

Пред нас е долгоочекуваното продолжение на „Вафли во форма на срце“ од авторката што не залудно ја нарекуваат „новата Астрид Линдгрен“. Сега Триле и Лена имаат 12 години и тргнуваат во авантури што се многу посериозни и многу поопасни. Во нивното одделение се појавува ново девојче – Биргита од Нидерланд, која кај Триле предизвикува дотогаш непознати емоции. Во исто време, над фудбалската кариера на Лена се надвиснуваат темни облаци. Новиот тренер не ѝ дава шанса да се развива како голманка и таа ќе мора да се пресели во друг тим. Палавата Лена ќе го натера својот пријател Триле повторно да тргнат во уште една неразумна авантура – со импровизиран сплав ќе испловат кон немирното море. Влегувајќи во светот на возрасните, Лена и Триле сфаќаат дека им претстојат многу повеќе одговорности. Внимавајте! На сопствена одговорност јавате на бранови од солзи и смеа.

Цена: 300 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Голманката и морето

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-375-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Голманката и морето”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in