Голманката и морето

Publisher: Антолог | Language: Македонски | Year: 2020
Original title: Keeperen og havet | Num. of pages: 192 | Dimensions: 14,5x20,5 | Cover: мека

Пред нас е долгоочекуваното продолжение на „Вафли во форма на срце“ од авторката што не залудно ја нарекуваат „новата Астрид Линдгрен“. Сега Триле и Лена имаат 12 години и тргнуваат во авантури што се многу посериозни и многу поопасни. Во нивното одделение се појавува ново девојче – Биргита од Нидерланд, која кај Триле предизвикува дотогаш непознати емоции. Во исто време, над фудбалската кариера на Лена се надвиснуваат темни облаци. Новиот тренер не ѝ дава шанса да се развива како голманка и таа ќе мора да се пресели во друг тим. Палавата Лена ќе го натера својот пријател Триле повторно да тргнат во уште една неразумна авантура – со импровизиран сплав ќе испловат кон немирното море. Влегувајќи во светот на возрасните, Лена и Триле сфаќаат дека им претстојат многу повеќе одговорности. Внимавајте! На сопствена одговорност јавате на бранови од солзи и смеа.

Price: 300 ден

8 in stock

Compare
Sold By Антолог

Report an abuse for product Голманката и морето

Category:
SKU: 978-608-243-375-2

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Голманката и морето”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in