Голтач на души

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 352 | Димензии: 21 | Корица: мека

Приказна за мистериозен воен дезертер кој го вкотвува сидрото во валканите песокливи улици на Каиро, притоа со себе носејќи несовладлива болка предизвикана од теророт во родната Полска. Принуден на кошмари проследени со вресоци, тој секоја вечер се присетува на гнасотиите од втората светска војна и запалената татковина. Татковина каде на најбрутален начин јагленисаа телата на неговите најмили. Овенат и нем полека гние чекајки ја сопствената смрт, сè до еден момент кога во пустината се појавува необичен патник кој ја нуди тајната на воскреснување, кој за возврат бара од него водич до нешто мрачно, античко и одамна заборавено.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(3 оценки на корисници)

Цена: 350 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Голтач на души

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-676-9

3 оценки за Голтач на души

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

  2. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

  3. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in