Гордиевата врвка

Издавач: ИЛИ-ИЛИ | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: Die Gordische schleife | Бр. на страни: 271 | Димензии: 20 х 13 | Корица: /

Георг Полгер, некогашен адвокат во Карлсруе, почнува да работи како слободен преведувач на југот на Франција. Се снаоѓа како знае и умее, повеќе лошо отколку добро, додека по чуден пат не стане шеф на преведувачкото биро специјализирано за преведување на техничка документација, а особено на документација за конструкција на борбени хеликоптери. Мислејќи дека конечно ги решил сите животни проблеми, Полгер почнува да паѓа во вртлог од случувања во кои станува главен играч на сложени, повеќеслојни шпионски игри кои се водат помеѓу руските, полските и американските тајни служби.

Цена: 250 ден

18 на залиха

Спореди
Продавач Или-Или

Report an abuse for product Гордиевата врвка

Категорија:
ИСБН: 978-608-4525-54-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Гордиевата врвка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in