Гордост и предрасуда

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 408 | Димензии: 20 | Корица: мека

 

Приказната го следи животот на главниот карактер Елизабет Бенет, која се соочува со прашањето на манирите, воспитанието, моралот, етиката, образованието и бракот во англиското општество на крајот на 19 век.

Гордост и предрасуда е сè уште интересна за модерните читатели и се наоѓа на врвот на листите за најчитани книги.

 
 
Рангирано 5.00 од 5 според 1 рејтингот на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 350 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Гордост и предрасуда

Категорија:
ИСБН: 978-608-247-944-6

1 оценка за Гордост и предрасуда

  1. Rated 5 out of 5

    Monika Igevska Rizova

    Феноменална книга и како романса и како приказна за социјалното општество во Регенси ерата. Елизабет Бенет и Фицвилијам Дарси се безвременски пар, а стилот е толку остар и бистар, па не можеш а да не му се восхитуваш. Моето првенче од Остин, кое ме навлече и на нејзините други дела. Висока препорака! 🙂

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in