Господа Головљови

Издавач: Мартина | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Господа Головлёвы | Бр. на страни: 376 | Димензии: 21 | Корица: тврда

Роман што е доказ дека штетното влијание на парите врз човековата душа доведува до уништување на личноста, прикажано со примерот на колапсот на семејството Головљови.

Роман што се рангира меѓу најдобрите социо-психолошки дела на руската литература

Цена: 390 ден

7 на залиха

Спореди
Продавач Мартина

Report an abuse for product Господа Головљови

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4626-91-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Господа Головљови”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in