Господар на злото

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Il cacciatore del buio | Бр. на страни: 404 | Димензии: 21 | Корица: мека

Тој е човек што нема ништо – немо идентитет, нема сеќавање, ни љубов ни омраза – единствено го има својот бес... И еден скриен талент. Маркус е последниот исповедник: свештеник кој е способен да открива аномалии и да ги наѕира нишките од кои е исплетено секое убиство. Но, нкои нишки се толку многу заплеткани што можеби дури ни тој нема да успее да ги расплете.

Не постојат траги, туку само знаци.

Нема злосторство, само аномалија.

А секоја смрт е само почеток.
Рангирано 5 од 5 според 3 рејтинзите на корисниците
(3 оценки на корисници)

Цена: 490 ден 390 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Господар на злото

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0466-3

3 оценки за Господар на злото

 1. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  Dobar avtor – sekoja negova kniga e posebna so psiholoski elementi

 3. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in