Господар на сенкитe

Издавач: Матица | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Il maetro delle ombre | Бр. на страни: 284 | Димензии: 20 см | Корица: /

Постои место на кое светот на светлината се сретнува со светот на темнината. Тука се случува сѐ: во земјата на сенките, каде сѐ е непостојано, конфузно , несигурно. Тој е чувар поставен да ја брани таа граница. Затоа што понекогаш нешто успева да се протне...Неговата задача е да го врати назад. Поминаа пет века откако папата Лав X ја издал таинствената порака по која Вечниот град не смее никогаш, никогаш, никогаш да остане во темнина. Маркус, последниот исповедник, го изгубил своето највредно оружје: сеќавањето. Само Сандра Вега може да му помогне. Единствено таа ја знае неговата тајна...

Цена: 550 ден 390 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Господар на сенкитe

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0584-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Господар на сенкитe”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in