Господин Неодолив

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 350 | Димензии: 21x13 | Корица: мека

Се ближи најфамозната свадба на годината...
Луси Јорик е ќерка на поранешната претседателка на Америка. Мег Коранда е дете на филмски ѕвезди.
Едната од нив треба да се омажи за господинот Неодолив – Тед Бодин – миленичето на Винет, Тексас. Другата не е среќна поради тоа и решена е да ја спаси својата пријателка од болка.
Но иако Мег знае дека откажувањето на свадбата на нејзината најдобра пријателка е вистинскиот потег, очигледно е дека никој друг не се сложува со неа. Па таа станува најомразената жена во градот уште пред Луси да каже „да“ – а тоа патем е град каде што е заглавена со празен паричник, кола со дупнати гуми и еден многу бесен извисен младоженец.
Шворц, Мег е во страшна каша, но прилично е сигурна дека ќе може да преживее и без вечната помош на нејзините славни родители. Што е најлошото што може да се случи? И таа да ја изгуби главата по господинот Неодолив? Нема шанси. Нема никакви шанси.
„Откачена комедија! Не ја пропуштајте.“ - Closer
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(3 оценки на корисници)

Цена: 390 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Господин Неодолив

Категорија:
ИСБН: 978-608-4672-70-8

3 оценки за Господин Неодолив

  1. Rated 5 out of 5

    Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  2. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

  3. Rated 5 out of 5

    Фросина Трајковиќ (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in