Господин Неподнослив

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Hate Notes | Бр. на страни: 323 | Димензии: 21 см | Корица: /

Сè започна со една мистериозна сина белешка зашиена во еден невестински фустан. Нешто сино…

Отидов да го продадам мојот неносен невестински фустан во еден бутик за облека од втора рака. И така го пронајдов фустанот со пораката на некоја друга невеста. Фантастичен скап дизајн со пердуви и најубавата порака што некогаш сум ја прочитала: „Ти благодарам што ги исполни сите мои соништа“.

На сината скапа хартија беше втиснато името Рид Иствуд, очигледно најромантичниот маж кој некогаш постоел. Наскоро дознав дека е и најпрекрасниот. Камо среќа тука да запрев со фантазиите за вистинска љубов. Така немаше да дознаам дека воедно е и најнеподносливиот, најарогантниот и најтешкиот човек на светот. Благодарение на иронијата на судбината, тој ми е новиот шеф. Но тоа нема да ме спречи да ја откријам приказната што се крие зад неговото последно љубовно писмо. Љубовно писмо кое не било проследено со среќен крај. Како и да е, таа драма не може ни да се спореди со драмата што почнува меѓу нас. Само еден Бог знае како ли ќе заврши таа…

Цена: 420 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Господин Неподнослив

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-260-147-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Господин Неподнослив”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in