Господинот М

Оригинален наслов: Господинот М | Бр. на страни: 74 | Димензии: 14,8 х 21,0 | Корица: /

Неисцрпната имагинацијата на писателот, мислител и врвен интелектуалец Јордан Ѓорчев посебно доаѓа до израз во неговото најново прозно дело Господинот М. Раскажувајќи ја волшебната приказна за Господинот М авторот не води во една непозната но само од него претпоставена цивилизација во која човекот го има истиот лик и облик како и денешниот но се друго е поинакво, необично, непознато, фасцинантно. Тоа е еден нов, еден сосема можен свет, свет од фантазијата на писател кој во енормни количини располага со способноста да погледне во иднината и тоа свое видување на новотo време кое неумитно доаѓа да ни го пренесе и нам, на читателите преку страниците на романот Господинот М.

Цена: 250 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Меѓународен центар за славјанска просвета

Report an abuse for product Господинот М

Категорија:
ИСБН: 978-608-4689-73-7

Меѓународен центар за славјанска просвета

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Господинот М”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in