Госпоѓа Бовари

Издавач: КСЦ/Полица | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Madame Bovary : moeurs de province | Бр. на страни: 313 | Димензии: 20 | Корица: /

Ема Бовари е убава млада жена што живее здодевно секојдневие, заробена во бракот со просечен лекар и задушена од баналноста на провинцискиот живот. Таа е ревносна читателка на сентиментални романи, копнее по страст и бегството го бара во фантазиите за голема романса, во безобразно трошење пари и, на крајот, во прељуба. Но, дури и ваквите нејзините постапки ѝ донесуваат разочарување, и кога реалниот живот и натаму не успева да ги исполнува нејзините романтични очекувања, последиците се катастрофални.

Цена: 350 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Госпоѓа Бовари

Категорија:
ИСБН: 978-608-4721-90-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Госпоѓа Бовари”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in