Госпоѓа Бовари

Publisher: КСЦ/Полица | Language: Македонски | Year: 2020
Original title: Madame Bovary : moeurs de province | Num. of pages: 313 | Dimensions: 20 | Cover: /

Ема Бовари е убава млада жена што живее здодевно секојдневие, заробена во бракот со просечен лекар и задушена од баналноста на провинцискиот живот. Таа е ревносна читателка на сентиментални романи, копнее по страст и бегството го бара во фантазиите за голема романса, во безобразно трошење пари и, на крајот, во прељуба. Но, дури и ваквите нејзините постапки ѝ донесуваат разочарување, и кога реалниот живот и натаму не успева да ги исполнува нејзините романтични очекувања, последиците се катастрофални.

Price: 350 ден

10 in stock

Compare
Sold By КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Госпоѓа Бовари

Category:
SKU: 978-608-4721-90-1

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Госпоѓа Бовари”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in