Госпоѓица Коко и мирисот на љубовта

Original title: Mademoiselle Coco und der Duft der Liebe | Num. of pages: 391 | Dimensions: 21 см | Cover: /

Прекрасен роман кој ќе ве трогне опишувајќи го животот на познатата Коко Шанел и начинот на создавањето на познатиот парфем со нејзино име познат ширум светот.Париз, 1919 година.Коко Шанел има веќе успешна модна куќа во која шие за многу познати лица. Но, нејзиниот свет се распаѓа откако нејзиниот љубовник Бој Капел го губи животот во сообраќајна несреќа.Единствено што ја тера да продолжи понатаму е желбата да пронајде парфем во чест на својата најголема љубов. на патот на неговото пронаоѓање ,таа го сретува Дмитри Романов.Заедно тргнуваат на патување на југот од Франција.Токму тука ќе го пронајде тоа што го бара веќе подолго време, трагата на „мирисот на љубовта“.Возбудлива и фасцинантна романсирана биографија на модната икона Коко Шанел.

Price: 490 ден

Out of stock

Notify me when the product will be in stock

Compare
Sold By Матица

Report an abuse for product Госпоѓица Коко и мирисот на љубовта

Categories: ,
SKU: 978-608-10-0789-3

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Госпоѓица Коко и мирисот на љубовта”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in