Готовинскиот тек и ликвидноста на претпријатијата

Оригинален наслов: Готовинскиот тек и ликвидноста на претпријатијата | Бр. на страни: 330 | Димензии: / | Корица: мека

Книгата, “ Готовинскиот тек и ликвидноста на претпријатијата “, концепциски и од аспект на нејзината содржина, може да послужи како учебник за студентите согласно наставните програми од областа на финансиски менаџмент . Со оглед на фактот дека управувањето со паричните приливи и одливи, а во тој контекст и на ликвидноста има исклучително значење и во сферата на бизнисот, книгата може да биде корисна и за менаџментот во претпријатијата при деловното одлучување. Исто така, таа може да биде корисен материјал за поширока научна и стручна јавност и за сите кои сакаат да ги продлабочат своите знаења во оваа област.

Цена: 700 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач УКИМ Економски институт-Скопје

Report an abuse for product Готовинскиот тек и ликвидноста на претпријатијата

Категорија:
ИСБН: 978-608-4519-02-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Готовинскиот тек и ликвидноста на претпријатијата”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in