Говорот на телото

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Body language : how to read others' thoughts by their gestures | Бр. на страни: 200 | Димензии: / | Корица: мека

„Говорот на телото“ од меѓународно признатите стручњаци за меѓучовечките односи Алан и Барбара Пиз открива дека она што луѓето го зборуваат често се разликува од она што го мислат или чувствуваат. Од оваа стручна и забавна книга можете да ги дознаете тајните на говорот на телото и да ги читате мислите на другите преку нивните гестови. Да дознаете како да бидете пријатни, како да стекнете повеќе самодоверба и како да ја контролирате секоја ситуација. Да ги откриете техниките кои ќе ви покажат како да ги толкувате гестовите и како да ги читате неизговорените мисли и емоции – и да извлечете правилни заклучоци. - Како да им оставите позитивен впечаток на другите? - Како успешно да преговарате? - Како да знаете дали некој е достапен? - Како да увидите дека некој лаже? - Како да читате меѓу редови? - Како да го користите говорот на телото за да го постигнете она што го сакате?  

Цена: 320 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Говорот на телото


ИСБН: 978-608-230-576-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Говорот на телото”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in