Град од пареа

Издавач: Матица | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: La ciudad de vapor | Бр. на страни: 188 | Димензии: 21 см | Корица: /

„ Град од пареа “ претставува колекција од 11 приказни издадени постхумно во чест на прерано починатиот автор Карлос Руиз Зафон. Овие приказни навлегуваат во ликовите и заплетите, кои ќе им бидат познати на читателите од Зафоновата тетралогија од "Ризницата на заборавените книги“. Така, меѓу овие приказни ќе сретнете: момче кое решава да стане писател кога открива дека неговите фантазии го поттикнуваат вниманието на едно девојче кое го заробило неговото срце; бегството на еден архитект од Константинопол каде се планира да се гради несовладлива библиотека; чуден господин го искушува Сервантес да напише книга каква досега не постоела и Гауди, кој плови кон Њујорк воодушевен од светлата и пареата, нешта од кои секој град треба да е изграден и др.

Цена: 590 ден 490 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Град од пареа

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0824-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Град од пареа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in