Градење подобар бизнис

Издавач: ИКОНА | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Building a better business | Бр. на страни: 311 | Димензии: 21 см | Корица: /

Перфектно резиме на сите важни фактори кои придонесуваат за успех во работата и приватниот живот Убавите книги за менаџмент треба да ве наведат на акција. Оваа го прави тоа! Целосно забавна и освежувачка Едно од наjстимулативните и предизвикувачки четива во ова поле после долго време – Сер Digby Jones, Генерален Директор на конфедерација на Британската Индустрија Напнато инспиративен и практичен водич за тоа како да направиш да се случат големи работи во твојот бизнис и личниот живот. Од Патрик Диксон, рангиран како еден од 50-те највлијателни современи бизнис стратези. Како да креираш голема страст за твојот бизнис, градејќи подобра иднина за тебе, твоите клиенти, вработените и нивните семејства, акционерите, заедницата и тие покрај нив. Како можеш да добиеш: Подобро раководење, луѓе и тимови Подобар бренд и маркетинг Подобра иновација и стратегија Подобар однос со клиентите и корпоративен имиџ Подобар развоен менаџмент Подобар баланс во работниот живот Подобро корпоративно управување ‘Перфектно резиме на сите важни фактори кои придонесуваат за успех во работата и приватниот живот’ Robert Salzl, CEO Arabella Hotel Holding International ‘Дава моментални одговори од слично персонално и работно искуство’ Paul O’Toole, Извршен Директор, Tourism Ireland Убавите книги за менаџмент треба да ве наведат на акција. Оваа го прави тоа! Целосно забавна и освежувачка’ Лорд Leitch, Претседателна Employment Panel и поранешен претседател на Асоцијација на Британски осигуреници ‘Порака што секој раководител треба да ја слушне и да ја примени на дело. Задолжително за оние кои се грижат за нашата заедничка иднина.’ Професор Derek Abell, Петседател на Европско Училиште за Менаџмент и Технологија Енергично и добро четиво, полно со практични информации што ќе го сменат вашиот работен живот и ќе ви помогнат да го разберете темелно’ Paul Williams, CEO MLS Business Centres

Цена: 699 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач ИКОНА

Report an abuse for product Градење подобар бизнис

Категорија:
ИСБН: 978-9989-168-06-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Градење подобар бизнис”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in