Градителите во Македонија XVII-XX век – книга втора 

Издавач: ТАБЕРНАКУЛ | Јазик: Македонски | Година: 2004
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 312 | Димензии: 210mm x 280mm | Корица: /

Вториот том од монографијата посветена на градителството во Македонија го обработува творештвото на архитектите во втората половина на ХХ век.

Цена: 3496 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Табернакул

Report an abuse for product Градителите во Македонија XVII-XX век – книга втора 

Категорија:
ИСБН: 9989-937-74-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Градителите во Македонија XVII-XX век – книга втора ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in