Градителите во Македонија – XVIII-XX век

Издавач: ТАБЕРНАКУЛ | Јазик: Македонски | Година: 2001
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 276 | Димензии: 280mm x 210mm | Корица: /

Книгата е посветена на градителите во Македонија и на нивното творештво што го зафаќа временскиот период од крајот на XVII до крајот на XX век. Таа е поделена во шест поглавија според времето на творештвото и местото на нивното живеење. Книгата има фактографски, историски, едукативен и енциклопедиски карактер. Содржи 280 страници во кои се застапени 393 колор фотографии од објекти и личности, како и 153 основи, пресеци и цртежи. На читателот му е овозможено на лесен и прегледен начин да го согледа богатото духовно и материјално минато создавано во текот на два века.

Цена: 3496 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Табернакул

Report an abuse for product Градителите во Македонија – XVIII-XX век

Категорија:
ИСБН: 9989-647-88-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Градителите во Македонија – XVIII-XX век”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in