Градителите во Македонија XVIII-XXI век – книга трета

Издавач: ТАБЕРНАКУЛ | Јазик: Македонски | Година: 2007
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 360 | Димензии: 210mm x 280mm | Корица: /

Оваа книга е богато илустрирана со голем број фотографии во боја, како и планови на објекти и заедно со претходните две книги го опфаѓаат градителството во Македонија во период од преку 250 години.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 3950 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Табернакул

Report an abuse for product Градителите во Македонија XVIII-XXI век – книга трета

Категорија:
ИСБН: 978-9989-171-73-4

1 оценка за Градителите во Македонија XVIII-XXI век – книга трета

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in