Грешката

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: The mistake | Бр. на страни: 348 | Димензии: 21 | Корица: мека

Тој е прав играч и тоа не само во хокејската арена…
Студентот од трета година, Џон Логан, може да ја добие секоја девојка што ќе ја посака. За оваа хокејска ѕвезда, животот е низа забави и врски за една вечер, но зад неговите неодоливи насмевки и ноншалантен шарм се крие сè поголемиот очај поради ќор-сокакот во кој ќе се најде по дипломирањето. Возбудливата вечер што ќе ја помине со бруцошката Грејс Ајверс е токму она што му е потребно за да му ги одврати мислите од проблемите. Но кога со една непромислена грешка ќе ја оттурне од себе, Логан планира да ја помине последната година на колеџ докажувајќи ѝ дека вреди да му даде втора шанса.

Но сега ќе мора да ја смени тактиката…
Иако првата година не помина како што си замислуваше, Грејс се враќа на Универзитетот „Брајар“ постара и помудра. Освен тоа, наполно го има преболено арогантниот хокеар кому за малку ќе му ја предадеше својата невиност. Таа не е кутра, ниту пак е повлечената девојка каква што беше кога првпат се сплеткаа. Ако Логан очекува таа да клечи и да го моли како и сите други негови „другарки“, тогаш гадно се излажал. Сака да му се врати? Ќе мора убаво да се помачи. Овој пат, таа ќе седи зад воланот… и планира да го излуди.

Цена: 450 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Грешката

Категории: ,
ИСБН: 978-608-260-191-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Грешката”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in