Гробницата на императорот

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: Гробницата на императорот | Бр. на страни: 511 | Димензии: 12,5x19 | Корица: /

Возбудлив роман за битката за светска доминација помеѓу опасни криминални организации, со мистериозна приказна за гробницата на првиот император на Кина, чувана од армијата на теракотни војници, била запечатена повеќе од 2200 години. Таа е една од најголемите археолошки локалитети во светот, но кинеската влада не дозволува да се отвори. Се поставува прашањето Зошто?
Ова прашање се обидува да го одговори поранешниот таен агент Котон Малон, по добивање на чудна белешка од уште почудна веб-страница.
Посетувајќи ја веб-страницата дознава за проблемот на неговата пријателка Касиопеја Вит со еден човек кој бара од Малон да му донесе древен артефакт кој Касиопеја му го доверила на чување. Но постои еден мал проблем: Малон не знае што се случува.
Од овој момент почнува возбудливото патување од Европа до Кина, полно со интриги, заплети и расплети на смртоносни тајни.

Цена: 450 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Гробницата на императорот

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-723-0

Questions and Answers

You are not logged in