Гробот на планината

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Fjällgraven | Бр. на страни: 577 | Димензии: / | Корица: /

Уште едно прекрасно дело од серијалот за криминалистичкиот профајлер Себастијан Бергман. Ова е приказна за две жени кои планинарејќи ќе се загубат откривајќи коски од човечка рака. Локалната полиција пристигнува на местото на злосторството, но не наоѓа едно туку шест тела. Помеѓу скелетите се и две деца, сите убиени со истрели во главата. Не постои сведок, нема траги и никој не пријавил исчезнување.Истрагата ја презема Торкел Хеглунд, а повикан е и криминалистичкиот психолог Себастијан Бергман. Идентитетот на жртвите е енигма, а кога успеваат да пронајдат трага, некој на висока положба по секоја цена сака да ги прикрие овие смртни случаи...

Цена: 550 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Гробот на планината

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0834-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Гробот на планината”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in